RYCHLÝ KONTAKT

Mini Brewery System s.r.o.

Prùmyslová 4273/3
796 01 Prostìjov
Czech Republic

Tel: +420 582 345 184
info@minibrewerysystem.com

Skype status Skype
icq - 595777609

Příslušenství k minipivovarům

Automatizace varného procesu

Rozhodnete-li se pro automatizaci vašeho minipivovaru, bude celý proces vaøení piva kromì sypání sladu a vyhazování mláta řídit systém. řídící jednotka je vyvinuta na platformì PLC s operaèním systémem LiNUX podporující øízení procesů s programem MBS 1.0.1V. V ceně za automatizaci dvounádobové varny naší firmy, která činí 525 000.- Kč za varny do objemu 10HL a 615.000,- Kč za varny o objemu 10-20HL, je zahrnuta montáž kompletního harware včetně pneupohonů a instalačních prvků varné nádoby. Dále automatizační sada obsahuje operační systém včetně licencí a software pro výrobu piva odpovídající podle starého označení 10° světlé, 12° světlé, 13° Weissebeer, 10° černé a 14° speciál. Software je možno dále upravit tak, aby co nejvíce vyhovoval vašim požadavkùm. Máte-li zájem o automatizaci jiného zařízení od jiného dodavatele, rádi s vámi vaše požadavky zkonzultujeme a nabídneme vám individuální vhodné řešení. Máte-li zájem o podrobnější informace, kontaktujte nás.

img

Filtrace

Pro filtraci piva se používají dva typy filtrù, filtry deskové nebo filtry naplavovací křemelinové. Rozdíl mezi oběma filtry je zejména v pořizovacích a provozních nákladech.
Deskové filtry mají několikanásobně nižší pořizovací náklady, ale jejich provoz je z dlouhodobého hlediska méně ekonomický. Jsou tedy vhodné zejména pro občasnou filtraci v minipivovarech s nižší kapacitou výroby. Pro všechny typy těchto filtrů dodáváme i čerpadla podle vašich požadavkù.
Křemelinové filtry představují podstatně vyšší počáteční investici, ale provozní náklady v přepočtu na jednotlivé filtrační cykly jsou poté minimální. Je zde i možnost částečné automatizace provozu. Doporučujeme je tedy pro použití ve větší minipivovarech, kde podstatnou část produkce tvoří piva filtrovaná.

Myčka lahví ML 350

Myčka lahví je urèena k poloautomatickému mití lahví o objemu 0,3 až 2 litry. Myčka myje a zbavuje lahve nečistot z vnějšího povrchu a hrdla centrálním kartáčem. Vnitřní stěny lahve myje vnitřními kartáči - metličkami, dna lahví kruhovými příklopnými kartáči. Všechny kartáče jsou při mytí neustále smáčeny vodou, která slouží k mytí a následnému odplavování nečistot a zbytkù etiket. Myčka je pro snadnější manipulaci opatřena kolečky. V prostoru vyjímání a zakládámí lahví je myčka opatřena vstřikovacím ventilem, umožňující výplach čistou pitnou vodou. Stroj je vyroben z nerezové oceli 1.4301.

Technické údaje

  • Množství vymytých lahví: cca 350 ks/hod
  • Velikost lahví: 0,3 až 2 l
  • Napětí: 400V
  • Hmotnost: 60 kg
  • Spotřeba vody: 100 až 150 l/hod